Gediz Adnan Menderes Yasam Parkı Macerası

6.5.15

Herkese merhaba ^.^

Umarım keyifler yerindedir, benimki epey yerinde zira haftanın ortanca gününü de çalışıp bitirmiş ve çoktan dinlenme faslına geçmiş bulunmaktayım :) Bugün sizlerle bir macera yazısı paylaşacağım, bol görselli... Sizler için ve tabi ki blogum için Gediz'de bulunan Adnan Menderes Yaşam Parkı'nı gezdik eşimle geçenlerde... Aslında daha önceden de gittiğim bu parkı sizlerle paylaşmak istiyordum, ikinci gidişimizde bunu es geçmek istemedim :)) Bol görselli bir yazıya ve geziye hazır olun öyleyse :)
*
Gediz biliyorsunuz ki Kütahya'nın en gelişmiş ilçelerinden, benim yaşadığım ve zorunlu hizmetimi yaptığım Hisarcık ilçesiyle de komşu :) Hal böyle olunca bu güzel ilçeye de 45 dakikada varılabilince biz de sık sık gider olduk... Bu gezilerimizin baş misafiri de yaşam parkı... Adı gibi gerçekten yaşanılası bir park, nefes alabildiğiniz, doyasıya piknik yapabildiğiniz... Önceleri bu parkta hayvanat bahçesi de mevcutmuş ancak daha sonra kaldırılmış. Bulamadım ama bir zamanlar Ece Erken de gelip bu parkı ziyaret etmiş... Bulabilirseniz netten bu kaydı da izlemenizi tavsiye ederim ):)
*

Gediz'e girince sizleri pek dolandırmadan başlarda karşılayan parkımızın giriş kısmı böyle... Aynı zamanda kara yoluna açılan da pek çok kapısı mevcut...
*


Girişte sizleri dört bir yana ekilen rengarenk laleler karşılıyor...


Girişte bizim de sık sık gittiğimiz  Yaşam Cafe ve bahçesindeki havuz karşılıyor sizleri...
Park içerisinde böyle küçük köprülerden bolca görmek mümkün :))Parkın çevresindeki kulemsiler...Bu da sevgili eşim :)Hala kafenin çevresinde dolaşıyoruz :))Bolca piknik alanı mevcut :)

Böyle küçük oluklar ve nehirler de her yerdeler...


Kafe ve havuzun genel görünümü...
Göldeki balıklar :)
Parkta yer alan tuvaletler oldukça bakımlılar, bir park bahçesine göre benden yüksek puan aldılar :)Parkta elbette ki çocuklar da düşünülmüş :)


Festival yolunu ise çok beğendik ):


Bu masal adasına bayıldım doğrusu :)
Bir de tiyatro var !


Çıkışa doğru ilerlerken bu papağan dikkatimi çekti :)


En başta sözünü ettiğim kara yoluna çıkan kapılardan biri...Çıkış yolunda arkadaşlarımız :)
Yine laleler...


Sahalar...


Veee... İşte Gediz Yaşam Parkı'na veda ediyoruz artık... Çok ama çok beğendiğim ve pikniğe de gitmek istediğim bir yer burası benim... Bizler de malesef Hisarcık çok küçük ve az gelişmiş bir yer olduğundan ancak Gediz'e veya Tavşanlı'ya giderek bir nebze olsun rahatlıyoruz, bu park da bizim parkımız gibi... Özellikle de içerisindeki Yaşam Cafe'nin çayını tavsiye edebilirim sizlere, biz çok beğendik :))

*
Daha güzel macera yazılarımda da görüşmek dileğiyle...

Takipte Kalın
hasibecengizkarakuzu@gmail.com
Herkese sevgiler, 

HC.
You Might Also Like

2 yorum oku / yaz

  1. Boll fotoğraflı güzel bir yazı olmuş. İnsanın piknik yapası geliyor :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Biz gittiğimizde yapanlar vardı benim de canım çekti aslında piknik yapmayı ^.^ Teşekkür ederim :)

      Sil

Fikrini paylaşırsan çok sevinirim:)))