DIY : Çorap Paketinden Hediye Peketi Yapalım !

6.5.14

Herkese kocaman kocaman merhabalar...

Güzel bir Salı akşamından sesleniyorum sizlere... Bugün sizlerle güzel bir etkinlik paylaşacağım... Bu etkinliği yapalı epey oldu ama ancak paylaşabiliyorum... Günlük kullandığım çorap paketleriyle iki farklı etkinlik gerçekleştirdim, onlardan ilkini şimdi yayınlıyorum... Umarım sizler de beğenirsiniz, bu etkinliğimiz oldukça pratik bir hediye paketi yapımını içeriyor... Minik hediyeler için oldukça kullanışlı :)

*
Malzemelerimiz 

Makas
Yapıştırıcı ( Bant, Uhu-stick)

Öncelikle sizlere çorap paketimi göstermek istiyorum, biraz reklam olacak gibi ama :)) İçerisindeki şeffaf paketiyle birlikte şöyle bir şey:Sizler herhangi bir hediye süslem kabını kullanabilirsiniz, ben bana gelen hediyelerden yırtmadan açtıklarımdan olan mavi bir hediye süsleme kabını kullandım :)


Yapalım!

İlk önce hediye kabımızı düzleştirip çorap kabımızdan birkaç santim fazla olacak şekilde ölçü alıyoruz.Çorap kabımızın ön kısmını yapıştırıcıya buluyoruz.


Akabinde ters çevirip yapıştırıp iyice bastırıyoruz.Ve üst kısmını çorap kutusunun yuvarlağı gibi şekillendiriyoruz. Bantla sıkı bir şekilde tutturuyoruz.Sonrasında süs kağıdımızı çorap kabına göre bantla tutturup şekillendiriyoruz.


Üst kısmımız aşağıdaki gibi olacak...
Arkadan bu şekilde görünüyor...


Ön kısmımız ise bu şekilde görünüyor...


Küçük bir parça alarak ortadaki boşluğu da dolduruyoruz.Sizler için örnek bir hediye hazırladım bile... En sevdiğim kolyemle :)


Son olarak hediye paketlerimizin son halleri bunlar :)


Evet millet, bir hediye paketlemenin daha sonuna geldik :) Bir sonraki hobi etkinliğinde görüşmek dileğiyle...

Takipte Kalın 

^.^
hasibecengizkarakuzu@gmail.com

Herkese sevgiler, 

HC You Might Also Like

1 yorum oku / yaz

  1. çok güzel olmuş, ellerine emeğine sağlık...

    YanıtlaSil

Fikrini paylaşırsan çok sevinirim:)))